"Sokolovi" savladali goste iz Velike Plane Štampa El. pošta
Takmicenja - Trofej Beograda
nedelja, 18 novembar 2012 14:54

Derbi prvog dela prvenstva PRLM "Centar" između ekipa RK BASK Soko i RK Morava, pripao je domaćinu, beogradskim "Sokolovima". Ovim bodovima domaći ostaju sami na tabeli prvoligaškog karavana i oni će im verovatno doneti naslov titule jesenjeg prvaka.

Prvo poluvreme meča proteklo je u tvrdoj igri obe ekipe koje se, verovatno sputane važnošću meča, nisu prikazale u pravom svetlu. Gosti su bili ravnopravni rival Sokolovima, vodili su 4:5 u 15. minutu zahvaljujući pre svega odličnim odbranama Dimitrijevićama. Na drugoj strani se razbranio Tomić koji je odbranama dao "krila" svojim igračima koji su uspeli da sustignu minimalnu prednost gostiju i u 28. minutu preuzeli vođstvo sa 10:8. Na odmor ekipe su otišle pri rezultatu 11:10 u korist RK BASK Soko.

RK BASK soko Mitrović
Detalj sa utakmice: Šut Mitrovića (RK Bask Soko)

Drugi deo utakmice bio je znatno zanimljiviji i dinamičniji. Ekipa Morave je krenula furiozno u prvih 5 minuta što je rezultiralo preokretom rezultata u njihovu korist 12:15. Nakon čega sledi nagli pad u igri koji je domaća ekipa uspela da iskoristi i napravi seriju od 6:0. U 42. minutu domaći su povećali vođstvo tako da je rezultat na semaforu 18:15. Ispostavilo se na kraju meča da su to bili presudni minuti utakmice jer su gosti sve do samog kraja meča pokušavali da sustignu prednost domaćina, ali u tome nisu uspeli. Posle ovog preokreta, igralo se u serijama. Nakon serije od 6:0 domaćih gosti prave 3:0 i dolaze na 21:20. Zatim Sokolovi prave seriju od 5:0 i dolaze do 26:20. Najzaslužniji za ovakav rezultat su golman Tomić koji je briljirao na golu, dok je Vujović bio nerešiva "enigma" za gostujuću odbranu.

Pred sam kraj meča domaći su napravili seriju isključenja i time dozvolili gostujućoj ekipi da se povrati u meč. Ekipa RK Morava vešto je uspela da iskoristi brojčanu nadmoć i pravi seriju od 4:0 i time smanjila prednost na 26:24. Međutim, ispostavilo se da to nije bilo dovoljno da se preokrenete rezultat tako da je derbi devetog kola PRLM "Centar" pripao ekipi RK BASK Soko.

Nakon utakmice trener RK BASK Soko, gospodin Dario Krželj, izjavio je: "Ekipa Morave je iskusnija i igrački kvalitetnija. Danas je presudila mnovo veća borbenost mojih igrača.". Prvi strateg "Sokolova" dodao je: "Mislim da je ta borbenost rezultat sjajnog odnosa igrača moje ekipe i pozitivne atmosfere koja generalno vlada u klubu. Nismo posustali ni kada su gosti poveli početkom drugog poluvremena. Moji igrači su i u tim trenutcima pokazali da poseduju kvalitet i uspeli su da savladaju velikog protivnika. Čestitam igračima obe ekipa na fer i korektnoj igri." - zaključio je Krželj.

RK BASK Soko - RK Morava 27:25 (poluvreme 11:10)

RK BASK Soko: Đokić, Branković, Samardžić, Krstajić, Orlović 3 (1), Jovanović, Maksimović 4 (2), Mitrović 3, Knežević, Todorović 4, Savić 3, Vujović 5, Tomić V. 5, Mišković, Oljača, Tomić A.
RK Morava: Dimitrijević D., Milosavljević 4, Tasić 1, Vojinović 3, Đurković 3, Rakić Z. 1, Urošević, Jokić 9 (5), Stanojević 1, Genčić, Antić, Belić, Dunjić, Stevanović V., Rakić M. 3, Stevanović M.
Sudije: Nikolić V. i Kosanović M. (Pančevo)
Kontrolor: Stakić Ž.
Hala: Posco arena Gledalaca: 100