Večiti podelili bodove Štampa El. pošta
Takmicenja - Trofej Beograda
sreda, 10 oktobar 2012 19:44

U okviru 4. kola Super Lige Srbije rukometaši Partizana i Crvene Zvezde podelili su bodove u prvom ovosezonskom večitom derbiju. Večiti derbi koji je odigran u SC "Voždovac" završen je nerešenim rezultatom 26:26 (poluvreme 13:15).

rukometni derbi
Detalj sa prošlogodišnjeg derbija (foto: rkpartizan.com)

"Crveno-beli" su dobro ušli u meč, imali su veću inicijativu u odnosu na svog rivala, pa su na odmor otišli sa prednošću od dva gola (15:13). Na startu drugog poluvremena, ekipa Partizana je uspela da stigne prednost Crvene Zvezde i izjednači na 15:15. Međutim, Crvena Zvezda je i dalje bila uspešnija u napadu, pa je u nekoliko navrata stizala do prednosti od jednog gola.

U poslednjih 10 minuta utakmice, rukometaši Partizana uspeli su da preokrenu rezultat na 22:20. Međutim, rukometaši Crvene Zvezde nisu se predavali gotovo do poslednjeg minuta utakmice. Pet minuta pre kraja meča, "crveno-beli" su ponovo sustigli prednost protivnika i došli do izjednačenja 24:24. U krajnje neizvesnoj i uzbudljivoj završnici oba tima nisu uspeli da realizuju poslednje napade, pa je derbi završen nerešenim rezultatom 26:26.